Призов до армії: у Міноборони пообіцяли не призивати примусово 18 та 19-річних українців

 

Указ президента України Володимира Зеленського, який передбачає призов до армії 18 та 19-річних юнаків не означає, що їх призиватимуть примусово.

Вік призову з 18 років, він прописаний у законі й ніколи не змінювався, тому указ президента Зеленського підписаний у межах законодавства. Про це 16 січня повідомив міністр оборони України Андрій Загороднюк на власній сторінці у Facebook.

На весняний призов у квітні цього року ми не будемо залучати 18-ти та 19-ти річних юнаків до строкової служби, за виключенням тих випадків, коли вони добровільно виявлять бажання піти на службу в ЗСУ. Ми розуміємо і враховуємо бажання молодих українців мати можливість пройти службу в такому віці, аби вже у 20 років планувати подальший життєвий шлях. Підтвердження цьому є звернення, які ми отримуємо, — написав міністр.

За словами очільника Міноборони, у квітні 2020 року повістки отримають юнаки від 20 років.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав указ, який передбачає призов до армії з 18 до 27 років. Призвати на строкову військову службу дозволено громадян, які придатні за станом здоров’я, а також не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову.

 

Консультує Міністр юстиції: як отримати земельну ділянку учаснику АТО?

Консультує Міністр юстиції:

як отримати земельну ділянку учаснику АТО?

На які наділи мають право захисники вітчизни?

Учасники бойових дій та особи, прирівняні до них, мають право на першочергове відведенняу власність або користування земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва (для городництва у користування).У межах норм безплатної приватизації (передачі) земельні ділянки передаються у власність  у  таких розмірах:

1)для ведення садівництва — не більше 0,12 га;

2)для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 га;

3)для будівництва і обслуговування жилого будинку в селах — не більше 0,25 га, в селищах — не більше 0,15 га, в містах — не більше 0,10 га;

  Більш детально…

Осінній призов 2018: кого призвуть на службу і що зміниться

Призов

З першого жовтня в Україні розпочинається осінній призов на строкову службу.

Термін служби для призовників, які не мають вищої освіти, складає 18 місяців. Спеціалісти та магістри служать дещо менше – 12 місяців.

Традиційно строковиків не будуть направляти на службу в зону бойових дій на Донбасі. Більш детально…

В Іванівці Кіровоградського району вшанували пам’ять героя Анатолія Бузуляка

В селі Іванівка Кіровоградського району, що входить до Соколівської об’єднаної територіальної громади, вшанували пам’ять героя Анатолія Бузуляка, який чотири роки тому загинув у селі Латишеве під Донецьком у зоні АТО, вчора, 29 липня.  Більш детально…