Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості інформує.

Чи гарантується легальність трудових відносин при користуванні шукачами роботи послугами приватних агентств зайнятості?

 

Щодо Приватних агентств зайнятості (ПАЗ) законодавством про зайнятість населення передбачено, що можуть діяти 3 види агентств.

Перший вид агентств – це агентства, які надають посередницькі послуги з працевлаштування за кордоном. Діяльність таких агентств ліцензується Мінсоцполітики і регулюється ліцензійними умовами, затвердженими відповідною постановою КМУ. Ліцензіат зобов’язаний, серед іншого, розмістити у приміщенні завірену ним інформацію про характер майбутньої роботи, умови праці у державі працевлаштування. Ліцензіат подає копію завіреного іноземним роботодавцем проекту трудового договору до Міністерства для отримання ліцензії. Копія укладеного клієнтом трудового договору з іноземним роботодавцем має зберігатись у ліцензіата протягом 3-х років після закінчення його дії.

Другий вид агентств – це агентства, які надають посередницькі послуги з працевлаштування в Україні. Діяльність таких агентств не ліцензується. Інформація про них вноситься до переліку, що ведеться Центральним апаратом Державної служби зайнятості. З переліком є можливість ознайомитись на сайті служби. Такі агентства зобов’язані надавати громадянам повну та достовірну інформацію про попит роботодавця на робочу силу, його вимоги щодо кваліфікації, досвіду роботи, про умови, характер роботи та оплату праці. Агентства не мають права свідомо здійснювати набір, працевлаштування або наймання працівників для робіт, пов’язаних з неприйнятними небезпеками і ризиками, а також для робіт, на яких працівники можуть стати жертвами зловживань чи дискримінації будь-якого характеру.

Таким агентствам забороняється отримувати від громадян гонорари, комісійні та інші винагороди. Оплата їх послуг здійснюється виключно роботодавцем.

Агентства, які подали до центрів зайнятості області річну звітність про працевлаштованих за їх сприянням шукачів роботи, ні в 2018, ні в 2017 роках не звітували про надання посередницьких послуг з працевлаштування в Україні. Більш детально…

Консультує КМРЦЗ

https://drive.google.com/drive/folders/1ygNWoho7aamY4UtOuNawQUP6397UxOyk?usp=sharing

https://drive.google.com/drive/folders/1SWGQU6dz6VROnju-DT5UuchnAQOEKF9V?usp=sharing

https://drive.google.com/drive/folders/1uu9xN-dBGybLeGU_G9pcSJYtrus_PwFi?usp=sharing

https://drive.google.com/drive/folders/1t0y3LKIds2NXq3unXmp2r6yMq4Vt1l80?usp=sharing

https://drive.google.com/drive/folders/1AWQ8yNVmrGb3JM9Rc7a0-n5muteW5Rvg?usp=sharing

З 1 вересня посилюється контроль за оформленням трудових відносин із працівниками

 

Ви власник бізнесу і наймаєте працівників без трудового договору? Будьте готові витрачати час і ресурси на навчання – досвідчені спеціалісти до вас не підуть або швидко знайдуть краще місце. Вам буде складніше отримати банківські кредити та залучити інвестиції. А в разі перевірки інспекції праці на вас можуть накласти відчутний штраф.

Зрештою, через несплату податків та єдиного соціального внеску держава змушена підвищувати податки для бізнесу, щоб виплачувати пенсії, лікарняні, утримувати школи, лікарні, ремонтувати дороги тощо.

Пам’ятайте: незадекларована праця не захищає від штрафу.

Інспектор праці може прийти без попередження в будь-який час.Інспектор праці має показати службове посвідчення, а також за вимогою – копію направлення на проведення інспекційного відвідування.Перевірка може проходити на місці або дистанційно.Максимальний термін перевірки – до 10 днів.

Інспектор має вільний доступ до будь-яких виробничих, службових та адміністративних приміщень.

Інспектор може перевіряти будь-які документи щодо працівників – наодинці або в присутності свідків спілкуватися з керівником та працівниками.

Під час інспекційного відвідування дозволяється робити фото, відео або аудіо, залучати правоохоронні органи.

З 1 вересня посилюється контроль за оформленням трудових відносин із працівниками. Розмір штрафу за використання одного незадекларованого працівника може становити 141 тис. грн. Тобто, замість сплати штрафу за 1 неоформленого працівника роботодавець може сплачувати єдиний соціальний внесок цілий рік за 11 працівників із розрахунку мінімальної заробітної плати або ж за 4 працівників із розрахунку середньої заробітної плати по Україні.

Інформаційні матеріали за посиланням:https://is.gd/6AsSit

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

До уваги роботодавців!

Шановний роботодавцю!

 

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості інформує:

 

– З метою надання допомоги у вирішенні кадрових потреб та укомплектування вакантних робочих місць у роботодавця, пропонуємо Вам скористатися послугою Служби зайнятості з організації та проведення професійного відбору працівників відповідно до вимог конкретного виду професійної діяльності та посади, в тому числі зі стажуванням безробітних на робочих місцях. Стажування проводиться на безоплатній основі для роботодавців, строком від трьох днів. Це дає можливість зорієнтуватися в потенціалі безробітного на виконання посадових обов’язків на певній посаді.

– У разі виникнення на підприємстві термінової потреби у тимчасових працівниках для виконання тимчасових робіт, центр зайнятості пропонує тимчасове укомплектування робочих місць з числа безробітних строком не більше 180 календарних днів. При цьому працевлаштовані особи продовжують перебувати на обліку в Службі зайнятості, а роботодавець проводить оплату праці за фактично відпрацьований час із розрахунку мінімальної заробітної плати. Також, у роботодавця є можливість з числа безробітних, які брали участь у тимчасових роботах, відібрати кандидатури для подальшого працевлаштування на постійній основі.

– Якщо Ви створюєте нові робочі місця та працевлаштовуєте на них зареєстрованих безробітних за направленням Служби зайнятості у Вас є можливість отримати 100% компенсації фактичних витрат на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожну працевлаштовану особу.

– Якщо Ви працевлаштовуєте за направленням Служби зайнятості внутрішньо переміщену особу у Вас є можливість отримати                                100% компенсації фактичних витрат на оплату праці даної особи.

– Пропонуємо Вам скористатися сервісом служби зайнятості «Електронний кабінет роботодавця”, з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, який зорієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та на підвищення рівня взаємодії роботодавців зі службою зайнятості.

– Крім того, в Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості створено рекрутинговий відділ, який здійснює підбір кандидатів з числа осіб, що розмістили своє резюме на сайтах пошуку роботи для укомплектування вакансій, в тому числі, розміщених в інтернет-ресурсах.

Телефони для довідок: (0522) 24-07-91,  24-43-6132-20-47.

 

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості