ВІД ОТРУЄННЯ ЗА СВЯТКОВИМ СТОЛОМ НЕ ЗАСТРАХОВАНИЙ НІХТО.

    Новий рік – це не тільки період веселощів, а й справжнє свято для шлунку. Останнє часто призводить до порушень функціонування шлунково-кишкового тракту та може закінчитись інфекційним захворюванням, що точно не сприяє гарному початку року. Причиною занедужання у святкові дні найчастіше стають оселедець, майонез та заправлені ним страви, ковбаси, холодець, а також недостатньо просмажена риба. Інфекцію можуть викликати стафілококи, бактерії групи кишкової палички та сальмонели, які знаходяться у зіпсованих або термічно необроблених продуктах. Отруїтися можна навіть пліснявою квашених огірків, які погано помили перед приготуванням салату. Тож, щоб не зіпсувати собі свято, не використовуйте продукти, якщо підозрюєте, що вони несвіжі або зіпсовані.

Кіровоградське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області рекомендує дотримуватися наступних порад під час приготування вдома страв до святкового столу: – дбайте про чистоту рук і місця, де готуєте;

– розділяйте готові та сирі продукти, не використовуйте спільний ніж, миску або дощечку для всіх продуктів одночасно;

– знайдіть для кожного продукту свій інвентар або мийте його після кожного продукту, перед тим, як працювати з іншим;

– зберігайте харчові продукти і готові страви в чистому холодильнику та при низьких температурах (рекомендована температура від 0 до + 40С); – не їжте та не використовуйте продукти, у яких закінчився термін придатності, навіть якщо ця їжа має приємний запах і вигляд; – не залишайте страви на столі довше ніж на дві години. Варто пам’ятати, що салати з майонезом не можна зберігати довше доби навіть в холодильнику, а тим паче залишати надовго на столі при кімнатній температурі. Щоб підготувати свій організм до різноманітності їжі на столі та уникнути порушень функціонування шлунково-кишкового тракту, перед застіллям рекомендовано пити багато води. Крім того не варто переїдати – не перевантажуйте свій організм, вставати з-за столу краще з легким відчуттям голоду А найголовніше якомога більше часу проводити в русі – танцюйте, веселіться і спілкуйтеся! Зустрічати улюблене свято з близькими людьми – це прекрасно, тому не варто його перетворювати на звичайне поглинання їжі.Бажаємо вам бути уважними та отримати лише приємні емоції від зимових свят!

ГЕМОРАГІЧНА ГАРЯЧКА З НИРКОВИМ СИНДРОМОМ

Геморагічна гарячка з нирковим синдромом (ГГНС) – гостре вірусне природно-осередкове захворювання, що характеризується лихоманкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок і розвитком тромбогеморагічного синдрому та універсального капіляротоксикозу.

Джерелом геморагічної гарячки з нирковим синдромом є різні дикі мишоподібні гризуни, зрідка щури.

        Зараження людини відбувається контактним шляхом – при безпосередньому контакті з гризунами (укуси гризунами) або під час роботи з інфікованими об’єктами довкілля (хмиз, солома, сіно тощо), що були заражені виділеннями мишоподібних гризунів), повітряно-пиловим шляхом (при вдиханні сухих випорожнень інфікованих гризунів, потраплянні їх на пошкоджену шкіру та мікроураження слизових оболонок), харчовим шляхом (при вживанні продуктів, які не піддавалися термічній обробці – капуста, морква тощо і були забруднені гризунами).

        Інкубаційний період триває від 7 до 46 днів. Клінічні ознаки характеризуються класичною тріадою: гарячка, ДВЗ-синдром, гостра ниркова недостатність. Хвороба починається гостро – з ознобу швидкого підвищення температури до 39,5-40,5 °C. Основні скарги хворого – відчуття жару у всьому тілі, виснаження, біль у м’язах живота та попереку. З 3-5-го дня хвороби симптоми зростають, розвивається геморагічний синдром. Порушення з боку нирок з’являються на 3-4 дні пізніше, але іноді відмічається їхнє ураження раніше (на 2-4-й день хвороби). Добова кількість сечі при цьому значно зменшується до тимчасового повного припинення її виділення (анурія). У значної частини хворих розвивається геморагічний синдром (петехіальний висип, крововиливи у склеру, носові кровотечі), рідше спостерігається кров у сечі та ще рідше — кишкові кровотечі. Порушується згортання крові, виникає внутрішньосудинне згортання крові у капілярах.

Основними групами ризику вважаються лісогосподарські робітники, лісоруби, лісники, жителі сільських лісових районів, дачники, пов’язані з початком весняних робіт на дачних ділянках і в самих дачних будинках, тоді як миші на час холодів заселяють порожні приміщення, забруднюючи їх. Хвора людина для оточення не заразна. Більш детально…

ХАРЧОВІ ОТРУЄННЯ. БОТУЛІЗМ

 

Ботулізм – це харчове отруєння ботуліновим токсином, який накопичується у зіпсованих продуктах та може призвести до тяжких наслідків. Для його нейтралізації, необхідно, щоб продукт пройшов повноцінну термічну обробку. Часта причина отруєння – вживання в’яленої, солоної або консервованої риби.

Збудник ботулізму – бактерія Clostridium botulinum. Інфікування відбувається через харчові продукти.

Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 12-24 годин після споживання зараженої їжі.

Симптоми ботулізму:

 – порушення близького зору: ви не можете читати текст, але добре бачите предмети;

 – сильно виражена сухість у роті, важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає);

 – підвищена стомлюваність, м’язова слабкість, запаморочення;

 – короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім – стадія парезу кишечнику (здуття живота, закреп);

 – ураження м’язів шиї та кінцівок. Більш детально…

УВАГА! ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ НЕБЕЗПЕЧНЕ ДЛЯ ЖИТТЯ

Аналіз випадків отруєнь грибами свідчить, що більшість отруєнь обумовлені вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки. Отруєння також можуть спричинити їстівні гриби, які не пройшли належної термічної обробки або виросли на забруднених територіях чи уздовж швидкісних трас.

Нерідко отруюються грибами, які більшість досвідчених грибників спокійно кладуть до кошиків. Помилитися ж вони можуть, якщо збирають дуже молоді плодові тіла, коли ще не проявилися морфологічні ознаки. Наприклад, збирають сироїжки, а серед них може заховатися бліда поганка, яка ще не розкрилася і зовні їх нагадує. Тоді її можна помилково зірвати. Немало випадків, коли хворі потрапляли до лікарень після споживання голубінок, глив, сироїжок, синяків, парасольок тощо. Більш детально…

Ідентифікація тварин це важливо!

 

Лікарі ветеринарної медицини Кропивницького району завжди часті гості на подвір`ї  справжнього господаря. І проведення ідентифікації  домашніх тварин  один з важливих приводів побачити фахівця ветеринарної медицини в себе вдома.

Чому саме так? А тому, що реєстрація тварин є частиною державної політики України, приведення законодавства України у відповідність до законодавства Європейського Союзу в галузі тваринництва і є обов’язковою для господарств всіх форм власності. Більш детально…