Дорогі жителі Соколівської громади! Щиро вітаю вас із Великоднем!

Для кожного з нас – це особливе свято чистоти, духовних помислів і щирої молитви за благополуччя своєї родини, рідного краю й усієї України.

Саме ці Великодні дні об’єднують нас щирими сподіваннями на духовне оновлення та якнайшвидше повернення миру та спокою, додають нам сил і мудрості, щоб творити щасливе й заможне майбутнє на своїй рідній землі.

Кожна родина, після церковних богослужінь, збереться за святковим столом. Хай же на ньому будуть традиційні паска і писанки, хай у кожній родині буде добробут і злагода, а наш спільний дім – об’єднана громада – буде заможною і красивою.

Христос Воскрес!

З повагою голова Соколівської ОТГ Інна Завірюха

Консультує Міністр юстиції:чи мають право на аліменти повнолітні діти?

 

 

Хто має право на утримання?

Українським законодавством передбачено, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання  (незалежно від форми) і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

 

Яким чином стягуються кошти на утримання?

Аліменти на утримання повнолітніх дочки або сина, які продовжують навчання, можуть виплачуватись у добровільному або судовому порядку.  Існують два способи сплати аліментів у добровільно порядку:

  Більш детально…

Безпека при експлуатації систем під тиском.

 

Загальні вимоги безпеки з техніки безпеки під чає обслуговування механізмів.

 

До обслуговування механізмів допускаються особи, які мають професійну підготовку відповідного характеру роботи та пройшли навчання і перевірку знань з техніки безпеки. Працівники, безпосередньо пов’язані з експлуатацією механізмів, повинні добре знати їх будову і порядок експлуатації, вміти своєчасно виявляти несправності і провадити роботи з дотриманням вимог безпеки.

Більш детально…

Про відвідування безробітними центрів зайнятості у період «травневих канікул»

 

 

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.01.2019 № 7-р «Про перенесення робочих днів у 2019 році» робочий день 30 квітня перенесено на 11 травня. Святковими днями є 1-е та 9-те травня, а враховуючи, що Великдень у 2019 році відзначається 28 квітня, то вихідним днем є і 29 квітня. Більш детально…

Чи правомірні дії роботодавця, який не виплачує особі заробітну плату в період стажування чи випробувального терміну? 

 

Вирішуючи питання прийому на роботу кандидата, роботодавець має право проводити з ним співбесіду з метою визначення відповідності його професійних знань, вмінь та навичок встановленим вимогам. Не завжди, за результатами такої співбесіди, у роботодавця є можливість встановити чи у повній мірі відповідає працівник роботі, яка йому доручається. У таких випадках, при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі про прийняття на роботу.

Слід зазначити, що в період випробування на працівника поширюється законодавство про працю. У тому числі це стосується оплати праці. Умова щодо виплати заробітної плати в період випробування є обов’язковою. Більш детально…