Дорогі діти, школярі та їхні батьки!

Щиро вітаю вас із закінченням навчального року та Міжнародним днем захисту дітей!

Щороку, в перший день літа, ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни, жителів Соколівської громади – Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги.

Для всіх вас цей навчальний рік був насичений знаннями, враженнями, подіями, перемогами і відкриттями. Останній дзвоник на шкільних лінійках прозвучить для когось із вас як сигнал про літній відпочинок, а для випускників лунатиме як старт у доросле життя. Випускники дошкільних закладів чутимуть цей дзвінок як запрошення до школи.

Соколівська сільська рада доклала максимум зусиль, аби ви отримали якісні знання і комфортні умови у школах і дитсадках, аби наповненим було ваше дозвілля, аби вам було де займатися танцями, спортом, читати книги і розважатися. Для вас, дорогі діти, ми будуємо і відновлюємо дитячі і спортивні майданчики, стадіони, клуби і бібліотеки.

Попереду у вас літні канікули. Набирайтеся сил, енергії і здоров’я. Хай кожного випускника, хто ступив у доросле життя, супроводжує удача і успіх, здійснюються мрії.

Любі діти! Нехай роки дитинства будуть яскравими та незабутніми. Ви – наше майбутнє, майбутнє нашої громади, держави. Зичу вам якомога більше щирих усмішок, приємних несподіванок долі, веселих та надійних друзів.

Щастя вам, чистого і мирного неба, сонячних ранків, світлих і неповторних вражень, здоров’я та удачі на життєвих дорогах!

 

З повагою голова Соколівської сільської ради Інна Завірюха

Профілактика сказу

Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.

Джерелом та резервуаром збудника сказу є дикі та свійські хижі тварини, що належать до класу ссавців. Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через: укус, подряпину та мікроушкодження шкіри, потрапляння зараженої слини на слизові оболонки. У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки – з-поміж свійської фауни, а в дикій природі – лисиці та вовки. Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі. За даними ВООЗ, у 99% випадків смерті людини від сказу джерелом інфекції є собаки. Близько 40% жертв укусів імовірно скажених собак – діти віком до 15 років. Більш детально…