На Кіровоградщині відбулося свято фольклору «Невичерпні джерела»

У Компаніївці відбулося XXXV свято фольклору «Невичерпні джерела». Соколівську об’єднану громаду на фестивалі представив вокальний колектив Новопавлівської філії Соколівського ЦСБК «Павлинка» з народним обрядовим дійством «Зелена Трійця».

Гостей Компаніївки театралізованим дійством зустріла хореографічна студія «Олена» Кіровоградського РБК та аматорський театр «Промінь» Компаніївського РБК.

Старовинні народні пісні прозвучали у виконанні колективу «Червона калина» з Липняжки Добровеличківського району. Фрагмент обрядового дійства «Коровайниці» показали учасники фольклорного ансамблю «Чиста криниця» Новоукраїнської ОТГ. «Проводи русалок» виконав ансамбль «Калина» з Долинської.

У парку розташували містечко майстрів. Окрасою виставки декоративно-ужиткового мистецтва стала презентація оберегів від сільських рад району.

В рамках заходу відбулося дефіле «Барвиста Компаніївська хустина», під час якого дівчата представили 16 старовинних хустин, що зберігаються в домашніх скринях сіл Компаніївки і району.

Завершили «Невичерпні джерела» танцювальним флешмобом за участі фольклорного колективу «Ексампейя» Кіровоградського РБК.

Канікули наближаються: які документи потрібні для виїзду з дитиною за кордон?

 

Розпочався сезон канікул і літніх відпусток. Тож давайте змоделюємо ситуацію: путівки на відпочинок за кордон куплено, валізи зібрані, а до омріяного відпочинку буквально рукою подати. Ніби краще й не може бути, але в прикордонної служби може бути свій варіант перебігу подій.

Чи можна бути впевненим у тому, що все пройде вдало під час перетину кордону, особливо, коли ви – розлучені, і хочете вивезти з собою дитину? Так, але за однієї важливої умови.

Самостійно приймати рішення й безперешкодно виїжджати з дитиною за межі країни на строк до одного місяця або в деяких випадках довше можна в двох випадках:

  1. Якщо у вас є нотаріально посвідчена згода чоловіка чи дружини на виїзд дитини разом із вами (потрібно вказати державу, яку плануєте відвідати, і часовий проміжок перебування у ній);
  2. Якщо є рішення суду або висновок органу опіки та піклування про підтвердження місця проживання сина чи доньки саме разом із вами (однак, рекомендований лист, у якому вказана мета виїзду, держава прямування і відповідний часовий проміжок перебування у ній, все ж таки другому з батьків вам доведеться надіслати).

Більш детально…

Керівник юстиції Кіровоградщини Вадим Гуцул нагадав, яке покарання загрожує за хабарі на сесіях

 

За хабар на іспиті передбачена кримінальна відповідальність.

Про це нагадав керівник юстиції Кіровоградщини Вадим Гуцул у період проведення сесій у вищих навчальних закладах.

«Відповідальність за неправомірну вигоду, зокрема хабар, несуть обидві сторони – і та, що його дає, і та, що його отримує. Відтак за давання неправомірної вигоди передбачений мінімальний штраф у розмірі 8 500 грн, за її одержання – 17 000 грн. Окрім цього, учасникам інциденту може загрожувати до 12 років позбавлення волі», – розповів посадовець.

За словами Вадима Гуцула, якщо в студента вимагають хабар, йому треба діяти за таким принципом:

  1. Звернутись до органу студентського самоврядування або профспілки вищого навчального закладу.
  2. Повідомити про проблему керівництво навчального закладу.
  3. Підготувати докази. Йдеться про аудіо- чи відеозапис або ж свідчення друзів.
  4. Звернутися до поліції.

 

Нагадаємо: своєчасне добровільне повідомлення про неправомірну вигоду звільняє від кримінальної відповідальності. Щоб отримати додаткову правову консультацію, можна зателефонувати до єдиного контакт-центру за номером 0 800 213 103.

Чи легко жінці бути лідером самоврядування?

У Києві голови та представниці об’єднаних територіальних громад взяли участь у тренінгу «Жінки-лідерки у місцевому самоврядуванні», участь у якому взяла голова Соколівської ОТГ Інна Завірюха.

В Україні чимало жінок очолюють об’єднані територіальні громади і є успішними керівниками. Однією з таких є Інна Завірюха, голова Соколівської ОТГ, яка сьогодні є однією з кращих громад не тільки Кіровоградщини, а й держави.

Чи легко бути лідером у своїй громаді і яка роль жінки у місцевому самоврядуванні? На ці питання відповідь шукали під час тренінгу «Жінки-лідерки у місцевому самоврядуванні» та онлайн-курсі «Ґендерна політика для розвитку місцевого самоврядування».

Тренінг організовано Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO вдруге, після успішного пілотного запуску минулого року.

Цього року тренінг проводиться у співпраці з Асоціацією об’єднаних територіальних громад.

Навчання було присвячене не лише темам лідерства та особистого професійного розвитку, а й питанням економічного розвитку громад, публічних комунікацій та бюджетування для місцевого самоврядування. Таким чином, тренінг охопив широкий спектр потреб представниць місцевого самоврядування усіх рівнів.

Ремонт шкіл

 

У 2019 році працівники Соколівської сільської ради розпочали капітальний ремонт будівлі Соколівського навчально-виховного об’єднання (заміна покрівлі даху, утеплення, будівництво нових сходів).  Ремонт планують завершити у серпні 2019 року.

У 2018 році провели поточний ремонт  Назарівської філії ЦСБК, у тому числі замінили покрівлю.

У 2018 році провели капітальний ремонт Новопавлівської філії ЦСБК.