Скільки мешканці Кіровоградщини платитимуть взимку за опалення

 

На Кіровоградщині зафіксовані одні з найвищих тарифів на тепло в Україні. Вартість теплової енергії складає 2129,08 грн/Гкал. Більше змушені платити лише у Смілі Черкаської області. Тамтешнім жителям обігрів житла за допомогою централізованого опалення обходиться в 2337.72 грн/Гкал.

Про це розповіла в рамках ініціативи Мін’юсту #ЧеснаПлатіжка. в.о. начальника юстиції Кіровоградщини Анна Калініна. Більш детально…

Консультує Міністр юстиції: як зареєструвати ФОП?

 

З чого почати? 

Перш за все, необхідно обрати код запланованої діяльності за Класифікатором видів економічної діяльності (КВЕД). Перелік КВЕДів можна знайти на сайті Державної служби статистики України http://kved.ukrstat.gov.ua.

 

Далі необхідно підготувати заяву та інші документи для реєстрації себе як фізичної-особи підприємця.

 

Одночасно заявник може обрати спрощену систему оподаткування або реєстраційну заяву про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість (ПДВ).

 

Куди звернутися?

Реєстрацію фізичних осіб – підприємців  уповноважені здійснювати суб’єкти державної реєстрації:

  • виконавчі органи сільських, селищних та міських рад (у разі прийняття відповідною радою рішення про набуття таких повноваженнь), Київська та Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації;
  • нотаріуси;
  • акредитовані суб’єкти (підприємства, які мають акредитацію Міністерства юстиції України).

Державна реєстрація проводиться незалежно від місця знаходження фізичної особи в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя.

Тобто, якщо особа, яка бажає зареєструватися як фізична особа-підприємець, мешкає на території Кіровоградської області, вона  може звернутися до будь-якого суб’єкта державної реєстрації в межах Кіровоградської області.

 

Якщо документи для державної реєстрації подані в електронній формі, то державна реєстрація на підставі таких документів проводиться незалежно від того, де знаходиться фізична особа в межах України.

 

Як подати документи?

Існують дві форми подання документів для державної реєстрації:

  1. Паперова форма. Документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням.
  2. Електронна форма. Документи подаються заявником через портал електронних сервісів за посиланням:https://online.minjust.gov.ua.

  Більш детально…

Життя за принципом «Нуль відходів»

 

 

Нуль відходівСьогодні все більше людей замислюється над тим, як жити екологічно. Відповідь є – зменшити продукування відходів. І хоча абсолютно не смітити у сучасному світі практично нереально, але зменшити кількість непотребу досить легко. Ось кілька практичних порад як це зробити.

На допомогу у цій справі приходить концепція Zero waste. Концепція Zero Waste («Нуль відходів») починається з відмови від непотрібного, емоційних покупок, звички користуватися тим, що вже маєш. Варто просто замінити всі одноразові предмети на речі багаторазового використання, полагодити зламане та знайти призначення для всіх наявних в домі речей, компостувати органіку, а вторсировину здавати на переробку. Zero Waste-активістка, авторка книги «Дім – нуль відходів. Гід до щасливого життя в сучасному світі без зайвих витрат і сміття» Беа Джонсон сформувала кілька простих правил, виконуючи які, можна наблизитися до екологічного життя – так звані 5R:

1. REFUSE – відмовтеся від непотрібного (купуйте продукти у свою тару, відмовтеся від зайвого пакування, не беріть візитівки та рекламні брошури, звільніть дім від мотлоху);
2. REDUCE – скорочуйте споживання (відмовтеся від емоційних покупок, не піддавайтеся впливу акцій, розпродажів та реклами);
3. REUSE – використовуйте повторно/ремонтуйте (користуйтеся речами багаторазового використання);
4. RECYCLE – сортуйте та відправляйте на переробку втор сировину (все, що залишилося після впровадження попередніх трьох пунктів, потрібно сортувати та утилізувати. Можна просто не продукувати це сміття і тоді й сортувати не треба буде. Але треба обов’язково правильно утилізувати небезпечні відходи: термометри, батарейки, енергозберігаючі лампи, прострочені ліки, електроприлади тощо);
5. ROT – компостуйте органічні відходи (компостувати органіку можна не лише у власному будинку, а й у квартирі. Тут на допомогу приходить компостер або бокаші (мікроорганізми, які з’їдають органічні відходи). Ну і традиційно актуальною залишається компостна яма).

Правило 5r

Можливо, на перший погляд, ці правила здаються складними і нереальними у виконанні. Однак, на практиці все набагато легше. Для початку потрібно підготуватися та визнати для себе цінності Zero waste. Спершу вироблення екологічних звичок та поведінки потребуватиме певних зусиль, але, напрацювавши їх, ви з подивом будете згадувати свій колишній спосіб життя.

Для тих, хто вже наважився «жити екологічно» пропонуємо перейняти досвід журналістки Platfor.ma Тетяни Капустинської.Жінка два місяці намагалася максимально виконувати правила zero waste, сортувати сміття та відмовлятися від пластику. Що з цього вийшло читайте у статті https://platfor.ma/specials/eko-eksperyment/

І пам’ятайте – життя без сміття існує і навчитися цьому набагато простіше, ніж нам здається.

Консультує Міністр юстиції: нюанси апостилювання

 

У  2002   році Україна приєдналася до Гаазької Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів. Ця Конвенція  поширюється  на офіційні  документи,  які були складені на території однієї з Договірних  держав  і  мають  бути  представлені на території іншої Договірної держави. Станом на 2018 рік вже 118 країн приєдналися до Гаазької Конвенції, з переліком яких можна ознайомитися  на офіційному вебсайті Міністерства закордонних справ:  https://mfa.gov.ua/ua.

  Більш детально…

Роботодавців Кіровоградщини запрошують долучитися до всеукраїнського опитування

 

Одним із головних завдань державної служби зайнятості (далі – ДСЗ) на ринку праці є надання роботодавцям послуг з добору працівників. Для його виконання необхідне налагодження ефективних і дієвих контактів між центрами зайнятості та роботодавцями. Центральний апарат ДСЗ модернізується та робить дієві кроки для покращення такої взаємодії. Так, наприклад, планується введення інституту консультанта-роботодавця (за аналогією з кар’єрним радником для шукачів роботи).

Проте, покращення роботи не можливе без «зворотнього зв’язку» з роботодавцями, без отримання інформації про те, що ще необхідно змінювати в роботі державної служби зайнятості.

 Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) на веб-сторінці «Єдине соціальне середовище зайнятості» (адреса – www.dcz.gov.ua) започатковане опитування роботодавців щодо задоволеності наданням послуг державної служби зайнятості (у період до 19 серпня 2019 року).

Для участі в опитуванні необхідно завітати на інтернет-сторінку Центрального апарату чи Кіровоградського обласного центру зайнятості до розділу «Опитувальник роботодавця» (на головній сторінці) та заповнити анкету. Доступ до сторінки можливий з комп’ютерів та мобільних телефонів.

У анкеті зазначається загальна інформація про роботодавця, повідомляється, якими послугами центрів зайнятості він користується, та оцінюється якість надання послуг, зокрема щодо підбору персоналу та професійного навчання безробітних на замовлення роботодавців. Одним із пунктів анкети є повідомлення про рівень задоволеності заходами, що проводяться центрами зайнятості, у тому числі онлайн-співбесідами та презентаціями роботодавців.

Тож, пропонуємо роботодавцям поділитися досвідом співпраці зі службою зайнятості, висловитися про послуги, якими користувалися, а також надати пропозиції щодо очікуваного вдосконалення послуг ДСЗ!