Як узаконити САМОБУД – будівельна амністія у 2019 році працює

 

Як узаконити САМОБУД – будівельна амністія у 2019 році працює

 

Перед жителями міста Кропивницький, Кіровоградського, нині вже Кропивницького району та і Кіровоградщини в цілому дуже часто постає питання: як узаконити самобуд, як легалізувати самовільно збудований будинок, як отримати право власності на самочинно збудовану  нерухомість, як ввести в експлуатацію об’єкт нерухомого майна? Якщо ще кілька років тому люди або не могли довести свої документи до логічного завершення або стикались з порушеннями закону для того, щоб отримати право власності на будинок, збудований з серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року у Кропивницькому, то сьогодні на ці питання є законна відповідь.

Давайте з’ясуємо, що таке самочинне будівництво? У розумінні ст. 376 Цивільного кодексу України, житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Якщо у вас є об’єкт нерухомого майна, який підпадає під поняття «самочинно збудований» і ви не знаєте як отримати право власності на самобуд, вам буде цікаво дізнатись у цій статті, з чого почати процедуру узаконення самовільної забудови у Кропивницькому і як працює закон про будівельну амністію.

Спочатку треба визначитись, до якого класу наслідків відноситься будівля, адже тільки до будівель класу незначних наслідків СС1 може застосовуватись будівельна амністія. Визначитись яка категорія складності будівлі можна за цим посиланням: http://minregion.info/stroitelnaya_litsenziya_kategorii_skladnosti_i_rivni_vidpovidalnosti_ua.html

Клас незначних наслідків СС1 – це:

  1. Будівлі і споруди площею до 300 квадратних метрів;
  2. Приватні будинки та оселі;
  3. Дачні будинки;
  4. Будівлі господарського призначення.

Наголошуємо!, об’єкти нерухомості які підпадають під будівельну амністію мають бути збудовані без документів, необхідних для будівництва у період з 5.08.1992 року до 9.04.2015 року.

Також важливо знати, що легалізувати самовільно збудовану нерухомість можна не тільки громадського призначення, а й нерухомість сільськогосподарського призначення, для сільського господарства, якщо ці самовільні побудови були зведені до 12 березня 2011 року.

Самовільно збудовані приміщення та споруди легалізувати можна тільки якщо при зведенні було дотримано вимоги і стандарти будівництва – це обов’язкові умови будівельної амністії у 2019 році. Крім того, приміщення які підпадають під будівельну амністію повинні відповідати цільовому призначенню земельної ділянки, на якому вони розташовані.

Тож, давайте підведемо підсумки, які вимоги для легалізації самобуду. Для того, щоб застосувати будівельну амністію:

  1. Треба приватизувати земельну ділянку на якій знаходиться самобуд, для того, щоб самовільно збудований об’єкт нерухомого майна узаконити у 2019 році. Крім того, земельна ділянка і самочинно збудований об’єкт нерухомості повинні мати одного власника.
  2. Цільове призначення земельної ділянки має співпадати з цільовим призначенням нерухомості. Тобто, до прикладу, будувати на земельній ділянці для громадської індивідуальної забудови склад неможна.
  3. Квадратура самочинно збудованого об’єкта нерухомості має становити до 300 квадратних метрів. І не більше!
  4. Самобуд має входити в перелік об’єктів категорії незначних наслідків СС1.
  5. Будівля має бути збудована відповідно до вимог і норм законодавства (ДБН, ДСТУ, ДСанПіН тощо);
  6. На самовільно збудований об’єкт нерухомого майна не повинно бути видано документ на право проведення будівельних робіт.

Треба розуміти, що будівництво і отримання документів на будівництво у Кропивницькому нерухомості, оформлення права власності на нерухомість – це складний процес, який поділяється на етапи, займає багато часу і вимагає спеціальних знань. Тому легалізувати самобуд відразу не вийде. Спочатку треба приватизувати земельну ділянку, виготовити технічний паспорт та висновок на самобуд і лише після цього заповнити декларацію про введення в експлуатацію та подавати до компетентних органів