Про ситуацію зі сказу та заходи його профілактики

Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Відноситься до інфекційних природно-вогнищевих захворювань вірусної етіології, з ранковим механізмом передачі інфекції, ураженням центральної нервової системи. Не існує території, яка вільна від сказу взагалі.  В Україні дане захворювання реєструється в усіх областях і природно-географічних зонах.

   Збудник сказу – вірус, який живе і розмножується лише в живому організмі,

 – в головному і спинному мозку. Велика кількість його накопичується в слинних залозах.

Джерелами сказу є дикі тварини, головним чином із сімейства собачих (вовки, лисиці), а також кажани. Небезпека цих тварин обумовлена наявністю в їх слині великої концентрації вірусу (у вовків – в 90-100%, лисиць – в 80-90%, собак і кішок – в 50%). Більш детально…

Вчилися створювати інвестиційні проекти

Представники Соколівської об’єднаної громади вчилися розробляти проектні заявки з метою залучення додаткових коштів, які дадуть змогу реалізувати проекти місцевого розвитку в громаді.

Методичну допомогу надав радник із питань регіонального розвитку Кіровоградського ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» Денис Абрамов.

Результатом навчань стало напрацювання реальних ідей для майбутніх проектних заявок та визначення актуальних джерел фінансування проектів місцевого розвитку. Сьогодні в Соколівській громаді реалізовуються два проекти за рахунок коштів державної субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ, повідомив Денис Абрамов.