У Соколівській громаді привітали ветеранів та самотніх літніх людей

В усіх селах Соколівської громади привітали ветеранів Другої світової війни та самотніх літніх людей зі святом – Днем людей похилого віку та Днем ветерана.

Працівники відділу надання соціальних послуг Соколівської сільської ради відвідали кожного пенсіонера, хто перебуває на обліку ЦНАПу.

 • Щиро дякую за вітання, за турботу і увагу. Дякую, що не забуваєте про таких безпомічних і самотніх людей, як я, підтримуєте і навідуєте, – з вдячністю звернулася до голови сільської ради Інни Завірюхи жителька Соколівського Галина Луньова. Жінка інвалід першої групи, не має обох ніг, тож турбота односельців для неї дуже важлива.

Загалом привітали і подарували подарунки 60 жителям громади поважного віку.

Туристична команда Соколівського НВО зайняла перше місце в туристичному зльоті педагогічних працівників

Туристична команда педагогів Соколівського НВО виборола перше місце у загально-командному заліку на обласному туристичному зльоті педпрацівників, який відбувся днями у Кропивницькому.

Участь у змагання взяло 16 команд учителів із різних районів і об’єднаних громад області. З усіх найсильнішими конкурентами були команди з Соколівського, Олександрії і Новомиргорода.

Три дні туристичні команди проходили різноманітні випробування, зокрема, з вело туризму, спортивного орієнтування, ходили у крос-похід і долали командну смугу перешкод. Крім сили і вправності, учасники змагань мали продемонструвати ще й творчі здібності. Найталановитіших і винахідливіших обирали у конкурсах командних вітань, гуляли туристичне весілля і демонстрували туристичну поробку. Команда соколівських педагогів виготовила гору з печерою і туристами на ній, як символ альпінізму.

Керівником команди-переможниці став начальник відділу освіти, молоді та спорту Соколівської сільської ради Андрій Мазурік, а тренером – керівник гуртка спортивного туризму Сколівського НВО Сергій Смутко.

Нині команда соколівських учителів-туристів готується до змагань наступного року.

У Даріївці Соколівської громади привітали з 95-річчям ветерана війни Миколу Нетребенка

УДаріївці Соколівської громади привітали з 95-річчям ветерана Другої світової війни Миколу Герасимовича Нетребенка, вчора 2 жовтня.

Свій ювілей ветеран зустрів бадьорим і в гарному настрої. Квіти, подарунки і святковий торт Миколі Герасимовичу вручили голова Соколівської Сільської ради Інна Завірюха, староста села Карлівка Любов Шевченко, представники центру надання соціальних послуг. Привітали ювіляра і учні Карлівської школи.

Микола Нетребенко пішов на фронт у 1944 році, воював до перемоги. Після закінчення Великої вітчизняної війни повернувся у рідну Даріївку, де народився. Працював у колгоспі, тут одружився, має сина і доньку, п’ятеро внуків, правнуків. Уся велика родина зібралася на ювілей батька і дідуся. Багато теплих слів і побажань жити ще довго звучали на адресу ювіляра.

Міністерство юстиції України консультує в рамках проєкту «Я МАЮ ПРАВО!»: про порядок усиновлення Що таке усиновлення?

 

Згідно з українським законодавством, усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку усиновлення дитини, яка є громадянином України, але проживає за межами України (в цьому випадку усиновлення здійснюється в консульській установі або дипломатичному представництві України).

Хто підлягає усиновленню?

Усиновленню підлягають діти, які перебувають на обліку як:

 • діти-сироти;
 • діти, позбавлені батьківського піклування;
 • діти, батьки яких дали згоду на усиновлення.

Хто може бути усиновлювачем?

Законодавством України визначено коло осіб, які можуть бути усиновлювачами:

 • дієздатна особа віком не молодша 21 року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини;
 • особа має бути старша за дитину не менш як на 15 років. У разі усиновлення повнолітньої особи різниця у віці не може бути меншою, ніж 18 років;
 • подружжя;
 • особи, які проживають однією сім’єю;
 • якщо дитина має лише матір або лише батька, які у зв’язку з усиновленням втрачають правовий зв’язок з нею, усиновлювачем дитини може бути один чоловік або одна жінка.

При цьому кількість дітей, яку може усиновити один усиновлювач, необмежена.

Чи є якісь переваги у праві на усиновлення?

Так, переважне право над іншими усиновити дитину має громадянин України, у сім’ї якого виховується дитина; який є родичем дитини; якщо усиновлювачем є чоловік матері або дружина батька дитини; якщо особа усиновлює одразу кількох дітей, які є братами та/або сестрами.

Крім того,переважне право на усиновлення дитини має подружжя.

Як стати на облік потенційним усиновлювачам?

Облік громадян України, які постійно проживають на території України і бажають усиновити дитину, здійснює служба у справах дітей.Щоб стати на облік потенційним усиновлювачам потрібно подати

 • заяву про взяття на облік як кандидатів в усиновлювачі;
 • копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу заявника;
 • довідку про заробітну плату за останні 6 місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами ДФС;
 • копію свідоцтва про шлюб(якщо заявники перебувають у шлюбі);
 • висновок про стан здоров’я кожного заявника;
 • засвідчену нотаріальну письмову згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя);
 • довідку про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана територіальним центром з надання сервісних послуг МВС;
 • копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Більш детально…