На Кіровоградщині стартувала операція «Новорічна ялинка»

 

Напередодні Нового року в кіровоградських лісівників починається “жаркий” період, адже вони мають вберегти ялинки та сосни від небажаних гостей, повідомляє «Голос Громади».

Тож, Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області розпочала щорічну природоохоронну операцію «Новорічна ялинка».

Зокрема, за незаконне вирубування або пошкодження хвойних дерев, їх перевезення, зберігання, а також за порушення порядку реалізації новорічних ялинок наступає адміністративна відповідальність, а в окремих випадках – кримінальна.

Так, на порушників чекає адміністративна відповідальність у вигляді грошових стягнень – штрафу в розмірі від 510 до 1020 гривень на громадян, а на посадових осіб від  2550 до 5100 грн. Окрім штрафних санкцій порушник має відшкодувати завдані збитки, які для хвойних дерев в зимовий період підвищуються в 3 рази, а в населених пунктах в 4 рази, що складає від 500 грн і вище.

Крім цього, кримінальна відповідальність настає, коли розмір шкоди перевищує 20 тис. грн., або при здійсненні правопорушення на території чи об’єкту природно-заповідного фонду.