22 січня – День Соборності України

Ми – українці! Єдиний народ, єдина держава!

Ми міцно трималися за руки у 1919-му, коли оголосили Акт Злуки східних і західних земель в одну Соборну Україну.

Ще міцнішим стало наше єднання у 1990-му, коли українці утворили живий ланцюг від Львова до Києва у прагненні незалежності.

І сьогодні, як ніколи, мусимо бути єдиними, щоб довести усьому світу – Україна неподільна, Соборна і Незалежна!

Миру усім нам!

З повагою Соколівський сільський голова Інна Завірюха

А що третій празник – Святе Водохреща…

У Новопетрівці жителі Соколівської об’єднаної громади святкували останнє свято новорічного циклу – Водохреща. Традиційно після освячення води всі охочі пірнули у хрещенську купіль.

До свята підготувалися зарані. Працівники комунального підприємства «Надія» підготували місце на березі річки Сугоклея. У місці купання попередньо заглибили дно річища, а берег встелили очеретом і рогозою. До купелі проклали кладку. Хоча погода й не радувала хрещенськими морозами, а скоріше нагадувала ранню весну, все ж на свято морозець трохи підморозив землю, а подекуди навіть сніжок пролітав. Утім, це не завадило зібратися на узбережжі чималій кількості жителів громади.

Зранку в хрещенську неділю панотець Андрій з місцевої церкви освятив воду і всіх присутніх, сповістив радісну звістку, що Христос хрещається і привітав усіх зі святом. Охочі пірнали в холодну купіль.

  • Це неймовірні відчуття! Вода не пронизує тіло холодними голками, а здається теплою. Зовсім не холодно було занурюватися, а коли вийшла на берег, таке тепло пішло тілом, – ділиться емоціями жителька села Аліна Мацаєнко і додає, того дня пірнала двічі, бо на березі було де зігрітися.

Після купелі охочі могли попаритися у мобільній бані, зігрітися гарячим глінтвейном, скуштувати шашлик і інші смаколики, які їм пропонували тут же на березі. Погрітися можна було й біля багать. А ще усі учасники свята зігрівалися пританцьовуючи під веселу музику.

Всі учасники свята Хрещення відзначили хорошу організацію, зручне місце проведення і гарний настрій, який ще довго викликатиме приємні емоції.