Допомога по частковому безробіттю: зміни та новації

Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості  

(0522) 32 17 06

 

___________________________________________________________________

   Кiровоградський ОЦЗ     phone-fax: +38(0522)24-55-75     e-mail: info@kocz.gov.ua                               ___________________________________________________________________

Кiровоградський обласний центр зайнятості     phone-fax: +38(0522)24-55-75     e-mail: info@kocz.gov.ua 

    

 

 

На Кіровоградщині запрацювала програма надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину роботодавцям з числа малого та середнього підприємництва. Ця державна програма спрямована, насамперед, на збереження робочих місць, а надалі – стимулювання активності та відновлення бізнесу після завершення дії обмежувальних заходів із протидії поширенню коронавірусної інфекції.

29 травня 2020 року набув чинності Закон України № 591-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (СОVID-19)», за яким передбачаються такі основні новації:

  • допомога по безробіттю може виплачуватися фізичній особі-підприємцю, що не має найманих працівників за умови, що вона є застрахованою особою;
  • строк звернення за отриманням допомоги по частковому безробіттю збільшено з 30 до 90 днів з моменту зупинення (скорочення) діяльності;
  • звільнення від оподаткування суми отриманої допомоги по частковому безробіттю на період карантину. 
  • Державна служба зайнятості закликає представників малого та середнього бізнесу скористатися можливістю отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.
  • Механізм підтримки працівників у зв’язку з вимушеним зупиненням (скороченням) діяльності дозволяє зберегти робочі місця,  знизити навантаження на роботодавців і запобігти зростанню безробіття.

Більш детально…

Африканська чума свиней

Африканська чума свиней

 (АЧС, хвороба Монтгомері) — висококонтагіозна хвороба свиней, що характеризується гарячкою, геморагічним діатезом, синюшністю шкіри, значними крововиливами черева, підгрудка, вух, п’ятачка, кінцівок, дистрофічно-некротичними змінами у внутрішніх органах, надзвичайно високою смертністю. Хвороба охоплює 40-65% поголів’я тварин, 85-100% з яких гине впродовж 6-13 діб.

Зараження відбувається при контакті здорових тварин з хворими, через корм, пасовища, транспорт, забруднені виділеннями хворих тварин, шкірними паразитами та комахами. Механічним переносником може бути обслуговуючий персонал. Захворювання не загрожує здоров’ю  людини, проте надзвичайно небезпечне для тварин, оскільки не піддається лікуванню  та вакцинопрофілактиці.

Небезпечна епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней, яка існує сьогодні в світі, зумовлює необхідність ретельного ветеринарно-санітарного контролю за свинями, що надходять в Україну, та проведення суворих запобіжних карантинних заходів.

З метою посилення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за АЧС, недопущення занесення збудника фахівці ветеринарної медицини реалізують наступні комплекси заходів профілактики:

-не дозволяється вводити свиней невідомого походження в стадо тварин господарств приватної власності;

-забезпечити роботу свиногосподарств у режимі закритого типу, заборонити доступ сторонніх осіб на територію, де утримуються свині;

-не дозволяється згодовування кормів тваринного походження;

-регулярно проводити дезінфекцію, дезінсекцію, побілку, знищення гризунів у приміщеннях, де утримуються свині;

-проводити вакцинації свиней проти класичної чуми свиней;

-у разі захворювання та загибелі свиней негайно повідомляти Кіровоградську районну державну лікарню ветеринарної медицини за телефоном: 33-85-70.

Кіровоградське

районне управління Головного

управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області

 

Обережно грип птиці

ОБЕРЕЖНО! ГРИП ПТИЦІ!

Що таке курячий (пташиний) грип?

Пташиний грип – це інфекційне захворювання птиці, яке викликане вірусами грипу А. Вірус H5N1 – це підтип вірусу грипу A, який буває в основному у птахів, дуже заразний у птахів і може бути причиною їхньої смерті. Відомо, що дикі мігруючі птахи є природним резервуаром для високопатогенних вірусів і можуть передавати їх свійській птиці через безпосередній контакт. Пташиний грип належить до великої групи різноманітних вірусів грипу, які спочатку вражають птахів. Зрідка ці віруси грипу можуть заразити інші біологічні види, зокрема свиней і людей.

Як поширюється пташиний грип серед птахів?

Інфіковані птахи поширюють вірус через свою слину, носові секреції і фекалії. Чутливі до інфекції птахи можуть бути інфіковані, коли вони контактують із зараженими виділеннями чи секреціями. Свійські птахи можуть бути інфіковані вірусом пташиного грипу через безпосередні контакти з інфікованими водоплавними птахами чи іншими інфікованими птахами, або через контакт із поверхнею (земля, глина чи клітки), або з матеріалами (вода або корм), що були заражені вірусом.

Симптоми пташиного грипу у свійській птиці.

Інфекція серед свійській птиці може бути неочевидною (безсимптомною) або викликати зменшення яйценесення та захворювання системи дихання, а також протікати у миттєвій формі, викликаючи швидку загибель птиці від системного ураження без будь-яких завчасних симптомів (високопатогенний пташиний грип).

ДО ГРИПУ  сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця. Джерелом  інфекції  є хвора  і перехворіла птиця, а також водоплавна птиця  без клінічних  ознак захворювання. Дикі  качки, крячки, лебеді, чайки та іншої види перелітної птиці.

Шановні громадяни при будь-якій підозрі або  невластивій поведінці  птиці  чи її загибелі звертайтеся  до Кіровоградської районної державної лікарні ветеринарної медицини .

 

Кіровоградське районе управління

Головного  управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області