Вчилися протидіяти торгівлі людьми

Представниці ГО «Обласний жіночий інформаційний центр» завітали до Соколівської ОТГ в рамках реалізації проєкту «Впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в умовах децентралізації» на Кіровоградщині.

Проєкт спрямовано на сприяння гідному та безперешкодному доступу осіб, які постраждали від торгівлі людьми та вразливих верст населення, в т.ч. дітей, до допомоги, гарантованою державою, через посилення спроможності органів місцевої влади в сфері протидії торгівлі людьми в умовах децентралізації.

У зустрічі взяли участь керівники сільської ради, начальники відділів соціального сектору громади та спеціалісти з надання соціальних послуг населенню, а саме: сільський голова Соколівської сільської ради Інна Завірюха, заступник сільського голови Ольга Нестеренко, начальник відділу соціальної роботи ЦСЗННСП Марія Ягодзінська, начальник відділу НСП Наталія Шапка, начальник ССД Мар’яна Побережник, психолог центру Олександр Зінов’єв та інші спеціалісти.

Представники ГО побували вже в багатьох територіальних громадах. Особливістю цієї зустрічі було те, що ОЖІЦівці приїхали у зразкову громаду у тому сенсі, що роботу у напрямку соціального захисту населення тут налагоджено на просто на належному рівні, а якнайкраще. Наприклад, у громаді створені дві координаційні ради для вирішення соціальних питань – окремо діє рада з розгляду питань подолання насильства у родинах. Фахівці соціального сектору центру надання соціальних послуг населенню добре обізнані у темі попередження протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим, проте реальних випадків, пов’язаних з ситуаціями торгівлі людьми, у громаді поки що не було.

Члени ОЖІЦ та учасники зустрічі обговорили питання взаємодії щодо спільної роботи у національному механізмі попередження та боротьби з торгівлею людьми та домовилися про співпрацю.

Представниці ГО «Обласний жіночий інформаційний центр» висловили щиру подяку заступнику сільського голови Ользі Нестеренко за сприяння в організації зустрічі. Також окрема подяка психологу ЦСЗННСП Олександру Зінов’єву за допомогу у проведенні заходу, активну участь в обговоренні та плідну співпрацю з ОЖІЦ протягом останніх років.

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА В ПОБУТІ

Переважна більшість пожеж виникають у помешканнях громадян. Наші оселі становлять велику пожежну небезпеку. Значна кількість горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси та деталі, предметів побутової хімії, паперу тощо формують значне горюче навантаження й створюють умови для швидкого поширення пожежі.

Наш сучасний побут насичений різноманітними електроприладами, які в разі неправильної експлуатації, пошкодження, роботи в аварійних режимах здатні призвести до виникнення пожежі внаслідок теплового вияву електричного струму.

З огляду на це слід запам’ятати й виконувати основні вимоги пожежної безпеки:
електронагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі, інші побутові електроприлади й апаратура повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних з’єднань та електророзеток заводського виготовлення;
температура зовнішньої поверхні електроопалювальних приладів у найбільш нагрітому місці в нормальному режимі роботи не повинна перевищувати 85°С;
відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів має становити не менше 0,25 м.

Не дозволяється:
застосовувати для опалення приміщення нестандартне (саморобне) електронагрівальне обладнання або лампи розжарювання;
користуватися пошкодженими електророзетками, відгалужувальними та з’єднувальними коробками, вимикачами, іншими електровиробами, а також лампами, скло яких має сліди затемнення або деформування;
експлуатувати кабелі та проводи з пошкодженою ізоляцією або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості;
залишати під напругою кабелі та проводи з неізольованими струмопровідними жилами; підвішувати світильники безпосередньо на струмопровідні проводи, обгортати електролампи та світильники папером тканиною, іншими горючими матеріалами, експлуатувати світильники зі знятими ковпаками (розсіювачами);
використовувати побутові електронагрівальні прилади (праски, чайники, електросамовари та ін.) без негорючих підставок;

У разі користування пічним опаленням:
перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання.

Очищення від сажі та різноманітного бруду, зокрема й накипу, необхідно проводити: опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше одного разу на три місяці, кухонних плит і кип’ятильників – щомісяця;
біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;
усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;
золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця;
не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

Під час використання пічного опалення не допускається:
залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям; користуватися печами, які мають тріщини; розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці; сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;
використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топки; здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки.

На жаль, багато пожеж, особливо з трагічними наслідками, виникають уночі, тому перед тим, як лягти спати, необхідно:
вимкнути всі електропобутові прилади (крім холодильників) та обігрівачі;
впевнитися, що безпосередньо біля ліжка, впритул до ковдри, не стоять електричні прилади та не прокладено електропроводку;
зачинити двері в кімнату.

Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов’язково обговорити в сімї не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежної допомоги, гасіння пожежі в початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.

Молодіжна рада Соколівської ОТГ підготувала благодійну акцію «Подаруй дитині свято» до Дня Святого Миколая

Молодіжна рада Соколівської ОТГ ініціювала до Дня Святого Миколая благодійну акцію «Подаруй дитині свято» і закликає усіх небайдужих долучитися до збору подарунків дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування, які живуть на території Соколівської ОТГ і здійснити їхні найзаповітніші мрії.

Представники Молодіжної ради, заручившись підтримкою відділу освіти, молоді та спорту і служби у справах дітей Соколівської сільської ради, поспілкувалися з дітками через соціальних працівників і особисто, прочитали листи та дізнатися найголовніше –їхні бажання.

Список бажань з іменами діток та місцем їх проживання розмістили на сторінці Молодіжної ради у фейсбуці. Уже за кілька днів всі позиції побажань до Святого Миколая були закриті. Але збір подарунків не припиняється, адже на здійснення мрій чекає ще багато малюків.

Кожен може стати для малечі Святим Миколаєм, що робить дива. Члени Молодіжної ради закликають долучатися до благодійності і сподіваються на допомогу небайдужих жителів громади. Радо прийматимуть будь-які подарунки: солодощам, іграшки, канцелярське приладдя, одяг тощо.

Акція триватиме до 18 грудня. Подарунки діткам передадуть 19 грудня цього року.

Дізнатися більш  детальну інформацію можна за телефоном: (050) 764-78-86 – Ілона (телефонувати з 8:00 до 17:00).

У Соколівській громаді відкрили поліцейську станцію

Поліцеська станція знаходиться у селі Карлівка Соколівської ОТГ, на території якої мешкає понад десять тисяч жителів.

Її обслуговуватимуть дільничні офіцери Кропивницького відділу поліції лейтенант Михайло Моргулець та сержант Роман Носенко.

Участь у відкритті поліцейської станції взяли керівництво поліції області, представники управління превентивної діяльності, органів місцевого самоврядування та об’єднаної територіальної громади. 

Керівник поліції області Роман Козьяков подякував представникам громади та органів місцевого самоврядування за сприяння в облаштуванні приміщення й обладнанні необхідною для роботи правоохоронців оргтехнікою.

  • Ми продовжуємо впроваджувати на території області безпекові проекти, спрямовані на профілактику порушень, забезпечення правопорядку та поглиблення співпраці з населенням. Дякуємо за розуміння та підтримку наших зусиль у цьому напрямку, – зазначив Роман Козьяков.

Щойно дільничні інспектори приступили до своїх обов’язків, як одразу ж отримали бойове хрещення.

  • До роботи приступили одразу. Розкрили крадіжку в Ганнинському, попередили прояв домашнього насильства у Черняхівці, відпрацювали магазини щодо дотримання правил карантину, – розповідає Махайло Моргулець.

Дільничні інспектори кажуть, обоє задоволені робочим місцем, громада відреагувала позитивно на відкриття поліцейської станції, люди звертаються.

  • Головне, щоб люди не остерігалися, а сміливо зверталися до нас у разі потреби, щоб знали, що будь-якої хвилини ми можемо надати необхідну допомогу, – зазначив дільничний поліцейський.

Звернутися до дільничних інспекторів можна за телефонами: (066) 560- 93-43 (Моргулець Михайло Олександрович), (097) 900-96-31 (Носенко Роман Сергійович).

Громадське обговорення проектів договорів спіробітництва з Великосеверинівською сільською громадою

Шановні жителі громади.

Розпорядженням Соколівського сільського голови від 23 листопад № 105 оголошено  громадське обговорення проектів договорів про співробітництво з Великосеверинівською сільською громадою в сфері фізичної культури та спорту та в сфері соціального захисту.

Пропозиції та зауваження до проектів договорів приймаються до 7 грудня 2020 року в письмовому вигляді за адресою с.Соколівське, вул.Шевченка, 23 або на електронну скриньку сільської ради: sokolivskasr@ukr.net

Посилання на проекти договорів та розпорядження додається.

https://drive.google.com/drive/folders/1J8C0N3J0LUrqavtoQTSN9kzy4k8kWRwq?usp=sharing