Молодіжна рада Соколівської ОТГ підготувала благодійну акцію «Подаруй дитині свято» до Дня Святого Миколая

Молодіжна рада Соколівської ОТГ ініціювала до Дня Святого Миколая благодійну акцію «Подаруй дитині свято» і закликає усіх небайдужих долучитися до збору подарунків дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування, які живуть на території Соколівської ОТГ і здійснити їхні найзаповітніші мрії.

Представники Молодіжної ради, заручившись підтримкою відділу освіти, молоді та спорту і служби у справах дітей Соколівської сільської ради, поспілкувалися з дітками через соціальних працівників і особисто, прочитали листи та дізнатися найголовніше –їхні бажання.

Список бажань з іменами діток та місцем їх проживання розмістили на сторінці Молодіжної ради у фейсбуці. Уже за кілька днів всі позиції побажань до Святого Миколая були закриті. Але збір подарунків не припиняється, адже на здійснення мрій чекає ще багато малюків.

Кожен може стати для малечі Святим Миколаєм, що робить дива. Члени Молодіжної ради закликають долучатися до благодійності і сподіваються на допомогу небайдужих жителів громади. Радо прийматимуть будь-які подарунки: солодощам, іграшки, канцелярське приладдя, одяг тощо.

Акція триватиме до 18 грудня. Подарунки діткам передадуть 19 грудня цього року.

Дізнатися більш  детальну інформацію можна за телефоном: (050) 764-78-86 – Ілона (телефонувати з 8:00 до 17:00).

У Соколівській громаді відкрили поліцейську станцію

Поліцеська станція знаходиться у селі Карлівка Соколівської ОТГ, на території якої мешкає понад десять тисяч жителів.

Її обслуговуватимуть дільничні офіцери Кропивницького відділу поліції лейтенант Михайло Моргулець та сержант Роман Носенко.

Участь у відкритті поліцейської станції взяли керівництво поліції області, представники управління превентивної діяльності, органів місцевого самоврядування та об’єднаної територіальної громади. 

Керівник поліції області Роман Козьяков подякував представникам громади та органів місцевого самоврядування за сприяння в облаштуванні приміщення й обладнанні необхідною для роботи правоохоронців оргтехнікою.

 • Ми продовжуємо впроваджувати на території області безпекові проекти, спрямовані на профілактику порушень, забезпечення правопорядку та поглиблення співпраці з населенням. Дякуємо за розуміння та підтримку наших зусиль у цьому напрямку, – зазначив Роман Козьяков.

Щойно дільничні інспектори приступили до своїх обов’язків, як одразу ж отримали бойове хрещення.

 • До роботи приступили одразу. Розкрили крадіжку в Ганнинському, попередили прояв домашнього насильства у Черняхівці, відпрацювали магазини щодо дотримання правил карантину, – розповідає Махайло Моргулець.

Дільничні інспектори кажуть, обоє задоволені робочим місцем, громада відреагувала позитивно на відкриття поліцейської станції, люди звертаються.

 • Головне, щоб люди не остерігалися, а сміливо зверталися до нас у разі потреби, щоб знали, що будь-якої хвилини ми можемо надати необхідну допомогу, – зазначив дільничний поліцейський.

Звернутися до дільничних інспекторів можна за телефонами: (066) 560- 93-43 (Моргулець Михайло Олександрович), (097) 900-96-31 (Носенко Роман Сергійович).

Громадське обговорення проектів договорів спіробітництва з Великосеверинівською сільською громадою

Шановні жителі громади.

Розпорядженням Соколівського сільського голови від 23 листопад № 105 оголошено  громадське обговорення проектів договорів про співробітництво з Великосеверинівською сільською громадою в сфері фізичної культури та спорту та в сфері соціального захисту.

Пропозиції та зауваження до проектів договорів приймаються до 7 грудня 2020 року в письмовому вигляді за адресою с.Соколівське, вул.Шевченка, 23 або на електронну скриньку сільської ради: sokolivskasr@ukr.net

Посилання на проекти договорів та розпорядження додається.

https://drive.google.com/drive/folders/1J8C0N3J0LUrqavtoQTSN9kzy4k8kWRwq?usp=sharing

Роз’яснює Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості: 5 нюансів трудових відносин між працівником та фізичною особою-підприємцем

 

Фізичні особи-підприємці (ФОП) становлять досить вагому частку від усіх роботодавців. Втім, не завжди оформлення трудових відносин ФОПа з працівниками відбувається в повній відповідності з вимогами законодавства. При цьому слід мати на увазі, що на фізичних осіб-підприємців поширюються ті ж нормативно-правові акти, які регулюють підприємницьку діяльність, що й на юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин (ст. 54 Цивільного кодексу України). Тож з метою недопущення помилок у діяльності ФОПа, державна служба зайнятості пропонує звернути увагу на низку специфічних положень, що регулюють трудові відносини  між найманим працівником та даною категорією роботодавців.

 1. Особливі вимоги до укладення трудового договору. 

Трудовий договір між фізичною особою-підприємцем та найманим працівником укладається письмово в двох примірниках (п. 6 ч. 1 ст. 24 Кодексу законів про працю України). Один із примірників трудового договору має зберігатися у працівника. Починаючи з 2015 року, реєструвати такий трудовий договір в державній службі зайнятості не треба. Таким чином, при укладенні трудових договорів після 1 січня  2015 року не потрібно керуватися Порядком реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю (Порядок), що затверджений Наказом Мінсоцполітики від 08.06.2001 № 260. Нумерацію укладених трудових договорів підприємець веде самостійно. В усьому іншому оформлення трудових відносин між ФОПом та працівником таке ж, як і для юридичної особи (роботодавець має видати наказ про прийняття працівника на роботу, зробити відповідний запис у його трудовій книжці, сповістити податковий орган перед допуском працівника до роботи тощо).

 1. Визначеність типової форми трудового договору. 

Форма трудового договору між працівником і фізичною особою-підприємцем, яка використовує найману працю, затверджена Наказом Мінсоцполітики від 08.06.2001 № 260. Сторони можуть вносити в зазначену форму зміни та доповнення за умови, що вони не будуть погіршувати становище працівників та суперечити законодавству України.

 1. Специфічні підстави й порядок припинення трудових відносин. 

Додатковою підставою для  припинення дії трудового договору є призов ФОПа на військову службу або направлення його на альтернативну (невійськову) службу (п. 3 ч. 1 ст. 36 КЗпП). Окрім того, трудовий договір може бути розірваний у разі призову або мобілізації ФОПа під час особливого періоду (п. 10 ч. 1 ст. 40 КЗпП). У такому випадку дозволяється не погоджувати звільнення найманого працівника з профспілкою (абз. 10 ч. 1 ст. 43-1 КЗпП). Стаття 47 КЗпП зобов’язує ФОПа провести при звільненні розрахунок з працівником і видати йому трудову книжку із внесеним записом; у разі мобілізації ФОПа зазначені обов’язки мають бути виконані протягом місяця після демобілізації без застосування санкцій та штрафів. Щодо розірвання трудових договорів, які були укладені до 01.01.2015 і зареєстровані в службі зайнятості, то під час звільнення працівника потрібно звернутися до служби зайнятості для зняття договору з реєстрації (ці питання врегульовано в пунктах 9-16 Порядку). У випадку смерті роботодавця – фізичної особи-підприємця – трудові відносини між сторонами припиняються достроково, це визначено в Листі Мінпраці від 05.03.2003 р. № 06/2-2/51. Більш детально…

Відповідає Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості: Легальна зайнятість: можливість чи обмеження?

 

Чому нелегальна зайнятість залишається популярною? А легальна зайнятість, що передбачає оформлення трудових відносин, сплату податків, дотримання соціальних гарантій, багатьма роботодавцями сприймається не як прямий обов’язок, а як бонус чи конкурентна перевага? Відповідь на ці запитання криється в самому понятті «легальна зайнятість». Спробуємо розібратись.

Легальна – означає визнана і дозволена законом. Законом, який чітко окреслює обов’язки і права учасників трудових відносин, а також гарантує, що держава буде дбати про їх виконання кожною стороною: і роботодавцем, і працівником. Про які ж гарантії йдеться? Для працівників держава гарантує, що в разі офіційного працевлаштування, окрім запису в трудовій, людина, яка працює,  матиме:

 • чітко визначені і закріплені трудовим договором умови праці (місце роботи, режим роботи, посадові обов’язки, заробітна плата);
 • виплату заробітної плати двічі на місяць, у розмірі не менше ніж мінімально встановлений законодавством;
 • можливість навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації за рахунок роботодавця;
 • страховий стаж для отримання допомоги на випадок безробіття, пенсії;
 • право на оплачувані відпустки: щорічну (не менше 24 календарних днів), соціальні та додаткові відпустки, передбачені КЗпП України;
 • право на оплату листка непрацездатності в разі хвороби;
 • соціальні послуги і виплати в разі нещасного випадку на роботі та професійного захворювання;
 • захист від незаконного звільнення, переведення на іншу посаду, зміну умов праці (без попередження та згоди працівника);
 • вихідну допомогу в разі звільнення за ініціативою роботодавця;
 • цілої низки інших прав і соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством.

Багато це чи мало – стає зрозуміло, коли є можливість порівняти. 

Реальність така, що чимало роботодавців будують свій бізнес на максимальному використанні нелегальної праці. Пояснення дуже просте – надто дорого платити податки і виконувати трудові зобов’язання. Настільки дорого, що з працівниками забувають розрахуватися або виплачують лише частину обіцяної зарплати, або пропонують забути про оплачувані відпустки і «лікарняні» та інші соціальні гарантії.

На перший погляд ухилення роботодавця від офіційного працевлаштування і сплати ЄСВ за своїх працівників не виглядає катастрофою. «Головне, щоб гроші платив за роботу», – міркують більшість нелегалів, забуваючи про те, що сплата ЄСВ забезпечує їх страховими виплатами на випадок безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасних випадків на виробництві, врешті, під час виходу на пенсію.

Запровадження карантинних заходів в зв’язку з поширенням в Україні коронавірусу змусило замислитися всіх, хто зневажав соціальним благополуччям і громадянською відповідальністю в інтересах короткострокового економічного ефекту. І роботодавці, і працівники, які підтримували нелегальну зайнятість, ухилялись від офіційного оформлення трудових відносин і сплати податків, опинились один на один перед загрозою зубожіння. І переваги офіційного працевлаштування вже не видавалися пережитком минулого.

Для остаточного подолання стереотипів, варто зазначити, що кожен хто підтримує цивілізовані трудові відносини, має можливість звернутися до служби зайнятості по безоплатну допомогу: роботодавець  –  в розв’язанні кадрових питань (підбору персоналу, компенсації ЄСВ), а працівник – по допомогу в  пошуку нової роботи і отриманні матеріальних виплат на період безробіття. Більш детально…