Шановні жителі Соколівської громади! Дорогі земляки!

Сердечно вітаю Вас з Новим 2021 роком та Різдвом Христовим!

Відходить у минуле ще один рік, що був сповнений сподівань і тривог, здобутків і випробувань. 

У році, що минув, ми спільно зробили багато корисних справ. Наша громада стала більшою, у свою родину ми прийняли нові села. А це — більше прогресивних та талановитих людей, більше можливостей розвивати нашу громаду, продовжувати йти шляхом успіху та достатку.

У новий рік ми входимо із новими сподіваннями – на добрі зміни, на краще життя для себе та своєї родини, для своєї рідної землі. Чи справдяться наші сподівання – залежить, передусім, від кожного з нас – від нашої відповідальності, життєвої позиції, розуму, щоденної кропіткої праці.

Нехай же новорічні та різдвяні свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому.

Щиро бажаю, дорогі жителі громади, кожному з вас міцного здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і добробуту!

Нехай у Ваших оселях завжди буде тепло і затишно.

Веселих вам Різдвяних свят, смачної куті, щедрої коляди та щасливого Нового року!

З повагою,

Інна ЗАВІРЮХА, Соколівський сільський голова

Відбулася позачергова сесія сільської ради

30 грудня під головуванням секретаря Соколівської сільської ради Віктора Погорецького відбулося засідання позачергової третьої сесії Соколівської сільської ради дев’ятого скликання.

На останній сесії у цьому році депутати прийняли важливе рішення про прийняття закладів освіти Кропивницького та Новоукраїнського районів Кіровоградської області у комунальну власність Соколівської сільської ради.

Зокрема, з 1 січня 2021 року до комунальної власності Соколівської сільської ради прийнято наступні цілісно-майнові комплекси закладів освіти та змінено їх назви.

Так, Івано-Благодатненський навчально-виховний комплекс “заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів – заклад дошкільної освіти” Кропивницької районної ради тепер має назву Івано-Благодатненський навчально-виховний комплекс “заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів – заклад дошкільної освіти” Соколівської сільської ради.

Вільненський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Кропивницької районної ради змінив назву на Вільненський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Соколівської сільської ради. Більш детально…

Шановні споживачі!

На виконання закону України «Про житлово-комунальні послуги», «Про ціни і ціноутворення», «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», «Про державне регулювання в сфері комунальних послуг», постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», постановою Кабінету Міністрів України від 12.09.2018 №239 «Про затвердження Порядку розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення», Комунальне підприємство «Надія» Соколівської сільської ради доводить до відома споживачів, що має намір вимушено підвищити тариф на централізоване водопостачання.

На сьогоднішній день, діють тарифи з централізованого водопостачання, для всіх категорій споживачів, які були встановлені Рішенням виконавчого комітету Соколівської сілської ради від 09.11.2018 р. №116 – 19,25 грн/м3 з ПДВ.

Слід зазначити, що в умовах зростання основних складових тарифів, зокрема: мінімального прожиткового рівня працездатної особи та рівня мінімальної заробітної плати та відповідно сум відрахувань, підвищення вартості на проведення досліджень по визначенню якості води та ін., виникла невідповідність діючих тарифів фактичним витратам на виробництво послуг з водопостачання. У зв’язку з цим, з метою належного функціонування підприємства виникла нагальна необхідність приведення тарифів на послуги централізованого водопостачання до економічно обґрунтованого рівня. Комунальне підприємство «Надія» Соколівської сільської ради звернулось до виконавчого комітету Соколівської сільської ради із заявою та розрахунковими матеріалами для встановлення тарифів з централізованого водопостачання. Більш детально…

Обережно, сказ!

Сказ (lyssa, rabies, hydrophobia) — це гостре інфекційне захворювання, яке спричиняється вірусом і вражає центральну нервову систему. Вірус, який міститься у слині і сечі хворих на сказ тварин, потрапляє до організму людини під час укушення, лизання, дряпання. Людина заражується сказом частіше від безпритульних собак. Через кров, збудник проникає до центральної нервової системи. Чим ближче до голови проникає вірус, тим він стає небезпечнішим. Особливо небезпечні укуси голови, шиї, пальців рук та ніг. Інкубаційний період при сказі може тривати від 10 діб до 1 року і більше, у середньому це 40 діб.

Найважливіше у профілактиці зараження сказом уникати контакту з дикими та безпритульними тваринами; у разі підозри на сказ у тварини (помітна зміна поведінки, посилена агресивність, слинотеча, світло- та водобоязнь) треба негайно повідомити про це працівників санітарно-епідемічної станції. У випадку укусів, подряпин, будь-якими тваринами потрібно, у разі необхідності, на місті зупинити кровотечу і накласти пов’язку; негайно звернутися до лікувально-профілактичного закладу для отримання кваліфікованої медичної допомоги. Тварину, яка укусила людину, потрібно, якщо це можливо, ізолювати або з’ясувати її місце знаходження. Це необхідно для спостереження за твариною з метою визначення щодо її зараження на сказ. Якщо тварина була вбита або померла після нападу, необхідно відправити до санітарно-епідемічної станції на дослідження її тіло або голову.

Сказ майже не піддається лікуванню і, у більшості випадків, призводить до загибелі хворого. Лише своєчасна профілактика зараження може врятувати від захворювання. Лише лікарі повинні оцінювати ступінь важкості ураження і потрібність у госпіталізації.