В армію знову призивають офіцерів запасу

     Генеральний  штаб  Збройних  сил  України  видав  директиву  про  черговий  призов  офіцерів запасу.

Які категорії громадян підпадають під цей призов?

    – Призвуть офіцерів запасу віком до 43 років, придатних до служби за станом здоров’я, які здобули військову підготовку у відповідних навчальних закладах, але не проходили військової служби і мають військово-облікові спеціальності, найбільш затребувані у військах. Це переважно командири механізованих взводів, інженери, зв’язківці. Відбирають їх атестаційні комісії військових комісаріатів. Для цього слід пройти професійно-психологічний відбір, військово-лікарську комісію. Особи, які отримають повістки з військкоматів, зобов’язані у визначений термін прибути на пункти збору для проходження служби. У разі неявки без поважних причин громадяни несуть відповідальність у порядку, встановленому законом. – А які обставини дають право на відстрочку? – Відстрочка надається на загальних підставах – сімейні обставини, закінчення навчання або за станом здоров’я. – Скільки служитимуть такі офіцери? – Для них визначений термін служби – 18 місяців. Перед тим як відправити у військові частини, цих офіцерів скерують на курси перепідготовки та підвищення кваліфікації при вищих військових навчальних закладах. Там вони пройдуть підготовку за скороченою програмою навчання протягом 44 діб і вже після цього будуть розподілені у підрозділах.

Які соціальні гарантії передбачено для призваних?

     За ними зберігається місце роботи та середньомісячна заробітна плата на цивільній роботі на весь час проходження служби. В армії офіцерам виплачують грошове забезпечення, відповідно до затверджених розмірів. Тепер зарплата офіцера становить в середньому 10 тисяч гривень. Що вище звання і посада, то вища зарплата. Призвані отримують грошове забезпечення в тому ж розмірі, що й офіцери-контрактники. Також держава забезпечує медичним обслуговуванням, страхуванням, відпусткою тощо.

У зону АТО таких офіцерів відправляють?

     – Передбачено, що їхня служба проходить у пунктах постійної дислокації частин поза зоною проведення АТО. Але якщо такий офіцер виявить бажання і підпише контракт, то його можуть відправити і в зону АТО.

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*