У Кропивницькому відкрилася виставка «Повернення додому», присвячена полоненим українським морякам

Ініціаторкою виставки стала мати полоненого моряка з села Карлівка Соколівської сільської ради Кропивницького району Романа Мокряка – Наталія.

Ледь стримуючи емоції, згадує день, коли син потрапив у полон.

  • Це був звичайний вихідний день. Але коли прочитали новини в інтернеті про те, що наші катери були атаковані російськими і є полонені і поранені, тяжко поранені, було дуже складно… Це такі важкі хвилини були, коли не знали, що з дітьми, чи живі вони, бо російська сторона не зразу повідомила, які поранення, хто поранений. Мені здається, цей день і ця ніч були найдовшими в житті, – розповідає Наталія Мокряк і додає, востаннє спілкувалася з сином 23 листопада минулого року.

Жінка каже, ідея організувати виставку, виникла, коли названа мама наймолодшого полоненого Андрія Ейдера запропонувала друзям-художникам намалювати копії картин, які б відображали суть цієї трагедії.

  • Зразу хотілт подарувати ці картини сім’ї кожного полоненого моряка. Коли в Києві під час виставки провели жеребкування, кому яка картина дістанеться, зрозуміли, що ми зараз ці картини розберемо і виставки більше не буде. Тоді вирішили, що ця виставка подорожуватиме Україною, поки хлопці не повернуться додому. А потім ми подаруємо їм ці картини, – каже Наталія Мокряк.

На виставці, крім картин, демонструватимуться короткі відеоролики про полонених моряків. Всі охочі переглянути виставку зможуть ще й написати листа морякам і надіслати їх у Лефортовське СІЗО в Москву, де їх зараз утримують.

У Кропивницькому виставка триватиме до 8 травня, далі її перевезуть на Сумщину – батьківщину полоненого моряка Богдана Небелиці.

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*