В Іванівській школі відкрили музей історії двох сіл

Історію двох сіл – Іванівки і Безводньої – від давніх часі і до сьогодення зібрали в музейній кімнаті Іванівської школи. Симовлічно відкриття музею відбулося напередодні Дня Перемоги, 8 травня – у День Пам’яті та Примирення.

Це вже друга кімната-музей у навчальному закладі. Перша – кімната Бойової Слави, функціонує вже більше двох років. Експозиції в ній тематичні: «Наші односельці виконували обо́в’язок у ДРА», «Іванівці в АТО» та «Анатолій Бузуляк» (односелець, який загинув в АТО на сході Україні).

  • Майже три роки збирали історичні експонати й інформацію для створення музею історії сіл Іванівка і Безводня. Результат ви бачите в музейній кімнаті під назвою «Історія сіл Безводня, Іванівка та історія освіти цих населених пунктів», – розповідає завідувач Іванівської загальноосвітньої філії Віталій Лучанов і додає, збором інформації займалися всі, але найбільше зусиль доклав учитель історії Олександр Буряк, який і займався дослідженням, збором і обробкою експонатів і інформації.

Музей розповідає історію території, заснування і розвитку двох сіл від давніх часів до сьогодення.

  • В музеї можна побачити краєзнавчі знахідки і природні експонати – колекцію мінералів, які є на території наших населених пунктів, тут представлені давні знахідки і предмети побуту, які розповідають історію давніх часів. Далі представлена епоха 19 – початку 20 століття. Тут багато цікавих експонатів, які розповідають про ті часи – гроші різних епох, предмети, зброя. Далі можна ознайомитися з періодом радянської влади на території наших сіл, як створювалися колгоспи, люди, які їх очолювали, як села пережили голодомор, репресовані земляки, документи, які розповідають, хто коли і як загинув. Тут тогочасні гроші, предмети побуту, зброя, техніка. Детально представлений період Великої Вітчизняної війни. В музеї представлена й історична сторінка закладів освіти сіл, вчителі-ветерани, відомі випускники. Поступово пошукова стежка виводить до сьогодення, – розповідає ініціатор створення музею Віталій Лучанов.

Керівник школи каже, ідея створити музей історії сіл виникла ще у 2014 році. Поштовхом зберегти історію славних захисників України, які народилися і виросли в селах Іванівка і Безводня, стала загибель в зоні АТО земляка Анатолія Бузуляка. Тоді відкрили кімнату-музей бойової слави. Уже за три роки шкільний музей може розповісти усю історію сіл.

На відкриття музею прибули почесні гості: голова Соколівської сільської ради Інна Завірюха, начальник відділу освіти, молоді та спорту Соколівської сільської ради Андрій Мазурік, в.о. старости сіл Безводня та Іванівка Антоніна Дуля, голова профспілкового комітету СТОВ «Мир» А.А. Буділовська, мама загиблого на Сході Тоші Бузуляка пані Галина Бузуляк, а також жителі сіл Безводня та Іванівка. Після урочистої частини для гостей і учнів директор школи Віталій Лучанов провів екскурсію.

  • На цьому ми не завершуємо пошукову роботу. Будемо і далі розширювати і наповнювати музей, бо ще дуже багато сторінок нашої історії, які треба заново відкривати, досліджувати і читати, – запевнив Віталій Лучанов.
Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*