У Соколівському святкували Івана Купала з танцями, юшкою і багаттям

Неймовірне святкування Івана Купала зібрало на березі річки Сугоклея кілька сотень жителів Соколівської громади та гостей. З традиційними героями стародавнього свята – Нептуном, русалками, Мареною, відьмами – хлопці і дівчата, а з ними і всі присутні зустрічали чарівну ніч, коли шукають квітку папороті. А щоб їм не було сумно, піснями і танцями їх розважали творчі колективи, а кращі кухарі частували сімома видами юшки.

Місцеві жителі кажуть, подібного свята у Соколівському ще не бачили – ні за масштабами, ні за локацією. Сама природа сприяла чарівності і магічності дійства. Юні танцівниці хореографічного ансамблю «Лілея» Черняхівської філії Соколівського ЦСБК створили справжню магію чарівної Купальської ночі. Було і чекання судженого, і ворожіння на вінках, і боротьба з темними силами,  і, звісно, ж перемога добра і світла над злом і темрявою.

  • Ми приїхали на свято в образі відьом – з запальними піснями, чарівною юшкою і, головне, гарним настроєм! Щоб усі гості свята спробували нашої смачної юшки, потанцювали і повеселилися під веселі пісні, – хвалиться художній керівник вокального гурту «Іваночки» з села Іванівка Тетяна Павленко.

З власною Мареною приїхала на свято і делегація з Карлівки. Виготовляли потойбічний образ власноруч, тож, як і годиться на Купала, доля її – згоріти і потонути у річці.

  • Частуватимемо фірмовою юшкою, дивуватимемо власними поробками, а ще кидатимемо у воду вінки і загадуватимемо бажання, бо серед нас ще є незаміжні дівчата, – каже завідуюча Карлівкого клубу Надія Бережна і додає, гарним настроєм і смачною юшкою частуватимуть усіх гостей.

Святкування глядачам дуже сподобалося. Після дійства усіх гостей запросили на дегустацію юшок, які приготували кухарі з різних сіл громади. А щоб страва була смачнішою, приправляли її піснями вокальні колективи філій Соколівського ЦСБК. Танці і пісні тривали на березі Сугоклеї майже до ранку.

  • Я вперше потрапив на таке чудове свято! Наче двадцять років з плечей скинув. Дуже гарне місце обрали, така чудова постановка» Молодці і артисти, і організатори. Я приїхав у Соколівське до родичів із Долинської і дуже вражений, що побачив таке дійство, побував на святі Івана Купала. Почастіше б такі свята влаштовували! – поділився враженнями Анатолій Гоменюк.

Дуже багато гостей дякували за організацію свята Соколівській сільській раді і були єдиними в думці – такі заходи об’єднують людей. Голова сільради Інна Завірюха подякувала за допомогу у проведенні свята спонсорам, комунальному підприємству «Надія», яке підготувало майданчик для святкування й увесь реквізит, а також артистам і творчим колективам, які зробили вечір на Івана Купала незабутнім.

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*