Звільнений з російського полону Роман Мокряк зустрівся з учнями Карлівської школи, яку закінчував сам

У Карлівці Соколівської об’єднаної громади відбулася зустріч звільненого з російського полону моряка Романа Мокряка з учнями місцевої школи і інших навчальних закладів громади, учителями і жителями села сьогодні, 10 жовтня.

Зустрічали Романа Мокряка особливо тепло, по-родинному, бо сам він народився у Карлівці, закінчував тамтешню школу, у якій сьогодні працює його мама – Наталія Мокряк. Символічно перед початком зустрічі з фасаду школи зняли прапор ВМС Збройних сил України, який підняли на підтримку земляка з моменту його полону, і подарували його Романові.

  • Коли ми дізналися про трагічні події у Керченській протоці, ми не знали, що робити, як допомогти. Тоді вирішили робити все, аби морально підтримати Романа, зміцнити його дух і віру в те, що його чекають вдома. Ми підняли прапор на фасаді школи, з дітьми писали листи, проводили флешмоби і акції на його підтримку. І сьогодні у нас велике родинне свято, бо наш Роман вдома, – каже директор Карлівської школи Інна Істоміна.

Увесь час перебування Романа Мокряка в російському полоні діти усіх шкіл Соколівської громади, до якої входить Карлівка, вчителі, сусіди і прості люди дуже хвилювалися за моряка. Історію їхньої підтримки показали в актовому залі школи у невеликому відеоролику, учні заспівали авторські патріотичні пісні. Короваєм і вишитим рушником привітали Романа з поверненням і представники Соколівської сільської ради. Заступник сільського голови Ольга Нестеренко зазначила, що повернення Романа додому – надзвичайна подія для всієї громади, бо всі хвилювалися за нього, як за рідного.

  • Дякую всім за підтримку. Ви навіть не уявляєте, якою важливою вона була для нас у тих умовах. Коли раз у два місяці нам передавали листи і я бачив зворотну адресу «Карлівка», це такі були відчуття… не передати словами. Навіть коли листи були від незнайомих людей, все одно радів, бо розумів, що вони живуть у моєму селі, знають і бачать моїх батьків. Ці листи давали віру в те, що все буде добре і все, що довелося пережити, недаремно. Зараз я вдома і це щастя, – розчулено подякував за теплу зустріч Роман Мокряк.

Після зустрічі діти ще довго не відпускали моряка, фотографувалися і спілкувалися.

  • Ці події з Романом дуже згуртували нас. Рома народився у Карлівці, тут всі його знають, тут ходив у дитячий садочок, в школу, він нам рідний. Коли він потрапив у полон, всі люди дуже переживали за нього, підтримували і чекали додому. Сьогодні це дуже радісний день, ми всі щасливі, нарешті він вдома, – прокоментувала староста Карлівки Любов Шевченко.

Нині Роман Мокряк насолоджується відпусткою, а потім, запевнив, знову на службу.

Нагадаємо, полонені моряки, серед яких двоє з Кіровоградщини – Роман Мокряк і Андрій Артеменко – повернулися в Україну з російського полону 7 вересня.

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*