Державна податкова служба України нагадала платникам податків про деклараційну кампанію 2020 року, в ході якої громадяни мають декларувати доходи, отримані протягом 2019 року.

 

У прес-службі Податкової служби повідомили, що платник податків може подати декларацію про майнове становище та доходи особисто або уповноваженою на це особою, або надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, або в електронній формі. Згідно з повідомленням, кінцевий термін подачі декларації за минулий рік — 30 квітня.

Податкова служба уточнила, що обов’язок подавати декларацію у платників податків виникає в разі отримання доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, не зареєстрованих як самозайнятих осіб). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам, спадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини, щодо яких не був сплачений податок на доходи фізичних осіб і військовий збір. Крім того, громадянин зобов’язаний подати декларацію в разі отримання від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при їх виплаті, але які не звільнені від сплати податків; при отриманні іноземних доходів, а також в інших випадках, передбачених законодавством. У прес-службі також нагадали, що платники податків мають право задекларувати право на податкову знижку згідно зі статтею 166 Податкового кодексу України шляхом подання декларації до 31 грудня поточного року.

Як повідомлялося раніше, українці за результатами деклараційної кампанії 2019 року задекларували 94,37 мільярда гривень отриманих доходів за 2018 рік, що на 39,9% більше, ніж за підсумками попередньої кампанії. Право на отримання податкової знижки за наслідками деклараційної кампанії 2019 року задекларували майже 114 тисяч українців.

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*