Обережно грип птиці

ОБЕРЕЖНО! ГРИП ПТИЦІ!

Що таке курячий (пташиний) грип?

Пташиний грип – це інфекційне захворювання птиці, яке викликане вірусами грипу А. Вірус H5N1 – це підтип вірусу грипу A, який буває в основному у птахів, дуже заразний у птахів і може бути причиною їхньої смерті. Відомо, що дикі мігруючі птахи є природним резервуаром для високопатогенних вірусів і можуть передавати їх свійській птиці через безпосередній контакт. Пташиний грип належить до великої групи різноманітних вірусів грипу, які спочатку вражають птахів. Зрідка ці віруси грипу можуть заразити інші біологічні види, зокрема свиней і людей.

Як поширюється пташиний грип серед птахів?

Інфіковані птахи поширюють вірус через свою слину, носові секреції і фекалії. Чутливі до інфекції птахи можуть бути інфіковані, коли вони контактують із зараженими виділеннями чи секреціями. Свійські птахи можуть бути інфіковані вірусом пташиного грипу через безпосередні контакти з інфікованими водоплавними птахами чи іншими інфікованими птахами, або через контакт із поверхнею (земля, глина чи клітки), або з матеріалами (вода або корм), що були заражені вірусом.

Симптоми пташиного грипу у свійській птиці.

Інфекція серед свійській птиці може бути неочевидною (безсимптомною) або викликати зменшення яйценесення та захворювання системи дихання, а також протікати у миттєвій формі, викликаючи швидку загибель птиці від системного ураження без будь-яких завчасних симптомів (високопатогенний пташиний грип).

ДО ГРИПУ  сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця. Джерелом  інфекції  є хвора  і перехворіла птиця, а також водоплавна птиця  без клінічних  ознак захворювання. Дикі  качки, крячки, лебеді, чайки та іншої види перелітної птиці.

Шановні громадяни при будь-якій підозрі або  невластивій поведінці  птиці  чи її загибелі звертайтеся  до Кіровоградської районної державної лікарні ветеринарної медицини .

 

Кіровоградське районе управління

Головного  управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*