Рятувальники попереджають про високу пожежну небезпеку і закликають не спалювати рослинність

Соколівська сільська рада на підставі доручення голови Кіровоградської облдержадміністрації Андрія Балоня закликає жителів і сільгоспвиробників Соколівської громади закликають не спалювати рослинність до початку зернозбиральної кампанії і попереджає про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення.

З початку року в області на 65,7% збільшилася кількість пожеж у природних екосистемах. Основною причиною їх виникнення є самовільне спалювання сухої рослинності землекористувачами. Аби запобігти пожежам і попередити неконтрольоване спалювання сухої трави, розроблено план заходів цивільного захисту, яким зокрема визначено забезпечити інформування сільськогосподарських виробників про категоричну заборону спалювання рослинності у природних екосистемах, у тому числі стерні, післяжнивних решток на полях, як під час зернозбиральної кампанії, так і після неї.

За спалювання сухої трави або її решток чинним законодавством передбачена адміністративна відповідальність – статті 53,77, 77-1, 152,175 та 188-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення, кримінальна – 245 Кримінального кодексу України.

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*