Дотримуйтесь правил безпеки, щоб не опинитися у вогняній чи крижаній пастці!

За статистикою, у зимовий період різко збільшується кількість пожеж – опалювальний сезон створює реальну пожежну небезпеку внаслідок недотримання експлуатації різних опалювальних приладів. Для запобігання виникнення вогняного лиха в житлових будинках необхідно дотримуватися основних вимог пожежної безпеки, зокрема утримувати в справному стані електромережу, електричні прилади, прилади опалення і дотримуватися заходів безпеки при їх експлуатації. Знання найпростіших правил пожежної безпеки допоможе уникнути загорання, а знання першочергових дій у разі пожежі — допоможе зберегти життя! Допомагайте дітям здобувати навички пожежної безпеки і нехай Ваш спосіб життя стане для них прикладом.

Завдати біди може і вода взимку, якщо рибалки не дотримуються правил безпеки:

– перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі, виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см; для влаштування ковзанки – не менше 10-12 см!

– робити лунки для риболовлі варто на безпечній відстані одне від одного;

– обов’язково майте при собі міцну мотузку завдовжки 15-20 метрів з петлею на одному кінці та півкілограмовим вантажем – на іншому, два цвяхи або ніж, які допоможуть вибратися на лід, якщо раптом провалитеся;

– не виходьте на лід поодинці і у нічний час;

– вирушаючи рибалити, попереджайте рідних куди йдете;

– слід остерігатись місць, де лід покритий снігом;

– забороняється збиратися на льоду великими групами в одному місці;

– категорично забороняється вживати до та під час відпочинку на льоду алкогольні напої.

Шановні читачі, пам’ятайте і про негативний вплив низьких зимових температур: навіть незначне її зниження при вологому повітрі може зашкодити Вашому зодров’ю, якщо не дотримуватися простих правил:

– підбирайте вбрання так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Не вдягайте тісного взуття;

– якщо Ви відчуваєте озноб, не зволікайте, по можливості зайдіть до теплого приміщення;

– не виходьте у морозну погоду на вулицю натщесерце. Якщо Ви знаєте, що будете довго знаходитися на вулиці, краще поїсти висококалорійну їжу. Ні в якому разі не вживайте алкоголь, він сприяє високій втраті тепла і переохолодження наступає значно швидше.

Памятайте, що найбільший ризик отримати переохолодження можуть діти і люди похилого віку.

Бережіть себе та своїх близьких! Будьте здорові!

Соколівська сільська рада,

Кропивницький МРВ УДСНС в області

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*